Jak probíhá motovýcvik a zkouška

U nás jezdí žáci od začátku až po závěrečnou zkoušku sami na motocyklu a proto klademe velký důraz na bezpečné ovládání motocyklu a znalost předpisů než vyjedou do provozu. Neprovádíme pořád dokola stejný výcvik, ale individuálně přizpůsobujeme tempo a úkony praktického výcviku podle dovedností žáka…
 

Co musíte mít za sebou, než usednete za řidítka:

– Teorie Bezpečné ovládání a údržba vozidla.Učebnice autoškola pohodlně
– Teorie Bezpečná jízda a značky.
– Výcvik praktické údržby motocyklu.
 
Co musíte mít za sebou, než vyjedeme do provozu:
 
– Teorii zmíněnou výše ^ a úspěšně zvládnuté cvičiště.úspěšný test autoškola
– Teorie Křižovatky a opakování.
– Teorie Obecná úprava.
– Úspěšně napsaný test pro Vaši skupinu.
 
Praktický výcvik máme rozdělený na 3 části (nelze uvést počty hodin, protože záleží na dovednostech žáka)
 
1.část CvičištěCvičiště motocykly Ostrava
 
– Seznámení s motocyklem, kontrola před jízdou, rozjezdy, zastavování, poloha nohou na stupačkách, držení stability při pomalé rychlosti, ideální směr pohledu, řazení, simulace provozu, rozjezdy do stran…
– Zdokonalování ovládání motocyklu a zároveň příprava pro 1. etapu zkoušky:
Vedení motocyklu bez pohonu, pomalá jízda rychlosti chůze, jízda Stop & Go, slalom pomalou jízdou, slalom rychlou jízdou, otočení kolem kužele (tvar U), nouzové brzdění, brzdění na přesnost, vyhýbací manévr, 3x jízda ve tvaru 8.

2. část ProvozŽák jede sám na motocyklu
 
– jízda v mírném až středním provozu, možná jízda za tmy, nakonec v silném provozu (hlavně Ostrava – Centrum, Moravská, Slezská, Mar. Hory, Hulváky, Přívoz).

3. část „Simulace zkoušky“
 
– poslední 2 hod. praktických jízd si vyzkoušíme simulaci závěrečné zkoušky z praktických jízd. Po úspěšném zvládnutí první etapy zkoušky (10 úkonu na cvičišti) se vyjede do provozu. Učitel bude navigovat směr jízdy obdobně jako komisař a nakonec zhodnotí Vaši jízdu.
 
4. Závěrečné zkouškyŽák jede zkoušku na Librosu
 
– ty jsou rozděleny do dvou dnů (zpravidla v jednom týdnu). První den v budově Magistrátu Ostravy napíšete test pro Vaši skupinu, poté odcházíte domů. Pokud byl test úspěšný, tak druhý den přicházíte na zkoušku z praktické jízdy. Aby byla zkouška provedena, tak musí být příznivé počasí a Vy musíte mít odpovídající moto oblečení. Převezme si Vás komisař a začínáte první část zkoušky (10 úkonů). Po úspěšném zvládnutí se vyjede do provozu. Jízda v provozu trvá zpravidla 30 – 45 min. Dojede se zpátky na cvičiště a tam komisař vyhodnotí Vaši jízdu. Jestli Vám komisař nakonec řekne: „gratuluji a tady mi to podepište“, tak máte konečně hotovo.

Za dva týdny si vyzvednete řidičák a můžete vesele jezdit 😉

 
Nejčastěji hledáte: Ceník , Vozový park , Kontakt , Chci se přihlásit