Nejlevnější autoškola v Ostravě?

Pozor, pokud hledáte nejlevnější autoškolu v Ostravě, tak zpravidla Vás vyjde draho! Není to stejné jako když kupujete nový mobil, tam má smysl hledat nejlevnější, protože dostanete pokaždé totožný produkt, což se v žádném případě nedá říct o autoškole. Bohužel hlavním kritériem pro výběr autoškoly je u většiny budoucích žáků na prvním místě cena, pak vzdálenost od bydliště a až nakonec kvalita autoškoly. Je jasné, že najdete levnější autoškoly než je ta naše a proto jsme připravili deset příkladů na čem ty „levné autoškoly“ můžou ušetřit nebo vydělat:
1. Nemají učebnu (nemusí platit nájem, služby)
Budou tvrdit, že teorie je zbytečná a vše naučí za jízdy nebo Vás budou učit v hospodě u piva (což nelze ze zákona).
Učebna Autoškoly Leon v Ostravě– My máme vybavenou a úředně schválenou učebnu včetně PC kde žáci provádí cvičné testy. 
2. Nemají cvičiště / trenažér (nemusí platit nájem)
V případě auta, musí být první 2 hodiny výcviku provedeny na cvičišti nebo trenažéru a pokud je „levná autoškola“ nemá, tak Vás vyvezou někam za město, kde pár minut si něco vyzkoušíte a už pojedete zpátky, protože kdyby náhodou se Vám stala nehoda tak nastane velký problém – neměli jste tam totiž co dělat když jste na první hodině.
Cvičiště pro autoškoly Ostrava– My máme uzavřenou velkou cvičnou plochu určenou pro autoškoly (cvičiště).
3. Praktickou údržbu provádí během praktických jízd (zkracování praktického výcviku)
Takže u auta pojede 26 místo 28 hod., u moto 12 místo 13 hod.
Měření hloubky dezénu– U nás provádíme praktickou údržbu před zahájením první jízdy.
4. Nedostanete průkaz o praktickém výcviku (výrazné zkracování praktického výcviku)
Takže „levná autoškola“ Vám libovolně může zapsat fiktivní hodiny a nakonec pojedete třeba 20 z 28 hod.
Průkaz žadatele o řidičské oprávnění Autoškola Leon– Naši žáci dostanou průkaz o absolvování praktických jízd hned na první hodině teorie a po celou dobu výcviku ho mají u sebe. Motorkáři navíc obdrží i kuklu jako dárek.
5. Dlouhé stání během jízd (šetří pohonné hmoty, opotřebení vozidla…)
Učitelé „levných autoškol“ si vyřizují během Vašich jízd osobní věci, mají dlouhé pauzy např. na cigarety – teda pokud Vám nekouří v autě, případně vyřizují pořád telefony apod.
– Naši učitelé během jízd se plně věnují žákovi a nedělají bezdůvodné prostoje.
6. Starý vozový park (neplatí za servis, údržbu, havarijní pojištění)
Je snadné koupit staré ojeté auto nebo motorku za pár tisíc a pak každou závadu, která nastane (např. sjetá spojka) nebo nehodu (hlavně u motocyklu po pádu zlomené zrcátko, páčky apod.) během jízd nechat zaplatit žáka, protože „levná autoškola“ bude tvrdit, že to zavinil on, svou špatnou jízdou.
Suzuki GS 500 Autoškola Leon– Všechny naše vozidla mají pravidelný servis. V případě závady nebo nehody (např. prasklá pneu o obrubník, zlomení zpětného zrcátka apod.) nebudeme vyžadovat zaplacení.
7. Skryté poplatky (budete doplácet)
„Levná autoškola“ skrývá poplatky, aby na „oko“ byla nejlevnější ze všech v Ostravě, ale nakonec zaplatíte mnohem víc, jinak Vás nepustí ke zkouškám.
– U nás cena zahrnuje teoretickou + praktickou + zdravotnickou přípravu a závěrečnou zkoušku. Ceny jsou konečné a v případě splátek bez navýšení. Poplatek úřadu za zkoušku pro všechny skupiny (700,-Kč) hradí žadatel na pokladně Magistrátu města Ostravy.
8. Hodně žáků (zkracování praktického výcviku)
Protože je levná, tak má hodně žáků (cena je pro většinu žáků jediné kritérium výběru),proto s Vámi vždy pojedou ve vozidle 2-3 žáci a budou narušovat Vaši výuku. Navíc je zde vysoká šance, že dojde ke zkracování Vaší vyuč. hodiny, takže ve finále z 28 hodin daných zákonem, budete mít reálně odjeto přinejlepším cca 20-24!
– I když máme velký počet žáků, tak vždy pojedete v autě sami s učitelem všech 28 jízd po 45 minutách.
9. Vysoký poplatek za odchod (až 2000 kč)
Nakonec jste se rozhodli pro „levnou autoškolu“ s vidinou, že vše bude v pohodě. Zpravidla tomu tak není a až budete mít plné zuby z jejich přístupu budete chtít odejít jinam. Avšak budou po Vás vyžadovat poplatek za přestup ve výši až 2000 Kč ne-li více.
– Děláme maximum proto, aby u nás žák byl spokojen a hlavně byl řádně připraven ke zkouškám. V případě, že by od nás chtěl žák přestoupit jinam (hlavně jde o případy stěhování), tak máme poplatek za administrativu pouze 200 Kč.
10. Bez DV to nezvládnete (vysoká cena doplňujících jízd)
Budou Vás tlačit do nákupu X doplňujících jízd jinak Vás nepustí ke zkoušce. Navíc pokud s Vámi jezdilo třeba 5 různých učitelů, tak nemůžou adekvátně posoudit co Vám jde a co ne, nevidí postup žáka a budou tvrdit, že by to chtělo víc jízd.
– Naši učitelé s Vámi jezdí celý výcvik a zaměřují se na slabiny, které se snaží odbourat. Díky tomu Vám adekvátně můžou doporučit doplňující jízdy po základním výcviku, ale záleží pouze na Vás zda budete chtít nebo ne. Nikdo Vám od nás nebude volat a nutit Vám doplňující jízdy.
Příkladů je mnohem víc, ale uvedly jsme ty hlavní a rovnou na ně odpověděli za naší Autoškolu Leon. Nestačíme se totiž někdy divit, když k nám přejdou žáci jiných autoškol co vše zažili. 
Ať si vyberete jakoukoli autoškolu v Ostravě nebo okolí, tak Vám přejeme hodně štěstí s budoucí kariérou řidiče!
Tým Autoškoly Leon