Průběh po přihlášení

Přihlásit se k nám můžete buď telefonicky (704 219 219) nebo emailem (info@autoskolaleon.cz) a my Vám sdělíme informace k Vašemu lékařskému posudku a konkrétní den i čas zahájení kurzu:

1. Zahájení
Zpravidla jednou za měsíc začíná nový kurz. Na zahájení, které se koná na učebně (Sládkova 862/10, Ostrava) dorazíte s aktuálním lékařským posudkem a osobními doklady. Učitel Vám rozdá k vyplnění „Žádost o řidičské oprávnění“ a „obchodní a provozní podmínky autoškoly“. Vše se zkontroluje a následně se dovíte důležité informace ke kurzu. S každým klientem se dohodneme buď na základním nebo doporučeném výcviku a podle toho se následně pošle do Vašeho emailu výzva k platbě převodem (není tedy nutné brát hotovost na zahájení). Nakonec se dohodneme na prvním dnu i času teorie, aby Vám to vyhovovalo (nemáme na pevno dané termíny teorií, snažíme se přizpůsobit Vašemu volnu). 

2. Teorie
Teorii u nás učí vždy učitel-automechanik s maturitou (15 let praxe se servisem motocyklů), držitel všech skupin řidičského oprávnění vč. „profesáku“, úplné profesní osvědčení učitele autoškoly a člen první pomoci.
Všechny teorie budou věnované pouze „motocyklům“ a všichni Vaši spolužáci budou budoucí motorkáři.

3. Cvičná plocha a provoz
Poprvé usednete na náš motocykl vždy na cvičišti a vždy jen sami (běžné ve vyspělých zemích a tento model nedávno přišel i k nám. Vzpomeňte si na své začátky na kole, nikdo za vámi neseděl, ale měli jste přídavné kolečka a těmi „přídavnými kolečky“ je nyní cvičiště a zvládnutí 10-ti úkonu, kterými dokazujete, že bezpečně ovládáte motocykl, než vyjedete do provozu.)!
Cvičiště:
Seznámení s motocyklem, kontrola před jízdou, rozjezdy, zastavování, poloha nohou na stupačkách, držení stability při pomalé rychlosti, ideální směr pohledu, řazení, simulace provozu, rozjezdy do stran…
Zdokonalování ovládání motocyklu a zároveň příprava pro 1. etapu zkoušky:
Vedení motocyklu bez pohonu, pomalá jízda rychlosti chůze, jízda Stop & Go, slalom pomalou jízdou, slalom rychlou jízdou, otočení kolem kužele (tvar U), nouzové brzdění, brzdění na přesnost, vyhýbací manévr, 3x jízda ve tvaru 8.
Provoz:
Po sebejistém zvládnutí úkonů a motocyklu, kdy učitel i žák se shodnou, že ovládání motocyklu je bezpečné, tak teprve pak vyjedeme do provozu. Ze začátku jízdy v mírném až středním provozu a nakonec v silném provozu (hlavně Ostrava – Centrum a okolí).

4. Závěrečné zkoušky:
„Moto zkoušky v Ostravě zde“

Přejít nahoru